Početna » Specijal » Vesti DANA »

BalkAnima 2010

 
BalkAnima 2010
ARHIVA
Vesti DANA | dodato 08.09.2010.
Detalji

Vreme dešavanja: od 5. do 9. oktobra 2010
Web: http://www.balkanima.org

 
 

Dragi prijatelji i ljubitelji animacije, obaveštavamo vas da će 7. izdanje evropskog festivala animiranog filma BakAnima biti održano od 5. do 9. oktobra 2010.

U najavi novog izdanja festivala Balkanima publika će imati prilike da pogleda neke od najboljih filmova iz prethodnih godina festivala.
„Balkanima“ evropski festival animiranog filma, kao kometa ponovo nadleće naš kontinent. Uprkos neprirodnim silama, zracima smrti, reketama odbojnosti i drugim prezrivim sredstvima iz okoline „Balkanima“ je svojom upornošću, stavom i kulturnom misijom među evropskim zemljama svoj ugled potvrdila na najvišem nivou, naročito među zemljama istočne Evrope i Bliskog istoka. Naš interes smo, kao što se vidi proširili do zemalja oko Kavkaza i Kaspijskog jezera pa će učešće iz tih zemalja obogatiti naša saznanja o moći, lepoti i večnim porukama osme umetnosti.

Otkrivanje novih prostora evropske osme umetnosti, i podstrek autorima Balkanskog podkontinenta, daje i davaće snagu malim Balkanskim produkcijama da se uključe u evropska zbivanja. Sada je vreme. Naša šansa!

Pratite nas, prihvatite nove članove, kulture i ideje i bićemo jedna velika gloriozna Evropa!

Dobro došli na „Balkanimu“ 2010!

PROGRAM

TAKMIČARSKI PROGRAM I
UTORAK 5. OKT, 20:30H


BALKANIMA-DOCUMENTARY ’09 Olga Pärn, Estonija, 1:20
MY WAY / MOJ PUT Svetlan Junaković, Veljko Popović, Hrvatska, 7:00
TOUCH / DODIR Ferenc Cakό, Mađarska, 6:00
I WAS CRYING OUT AT LIFE, OR FOR IT / PLAKAO SAM OD ŽIVOTA ILI ZA ŽIVOT Vergine Keaton, Francuska, 9:10
MONUMENTS / SPOMENICI Iva Ćirić, Srbija, 3:45
GREAT EXPECTATIONS / VELIKA OČEKIVANjA Alexei Gubenco, Rumunija, 2:52
BIG BANG BIG BOOM / VELIKI BANG VELIKI BUM BLU, Italija, 9:55
METAMORPHOSIS / METAMORFOZA Sabine Pleyel, Austrija, 2:52
ON THE WATER / NA VODI Yi Zhao, Holandija, 8:20
PLEASE, CALL BACK LATER / MOLIM VAS, POZOVITE KASNIJE Yulia Ruditskaya, Belorusija, 5:15
RETOUCHES / RETUŠI Georges Schwizgebel, Švajcarska, 5:35
DIVERS IN THE RAIN / RONIOCI NA KIŠI Priit Pärn, Olga Pärn, Estonija, 7:00

TAKMIČARSKI PROGRAM II
SREDA 6. OKT, 20H

SUCH A CITY / KAKAV GRA, Barbara Koniecka, Poljska, 13:49
THE TONGUELING / JEZIČARENjE Elli Vuorinen, Finska, 4:15
WONDERMILK / ČUDOTVORNO MLEKO Ivan Radaman, BiH, 7:00
THE TWIN GIRLS OF SUNSET STREET / BLIZNAKINjE ULICE SUMRAKA Marc Riba, Anna Solanas, Španija, 13:00
THE BUTCHER’S POCKET RADIO / MESAROV DžEPNI RADIO Gabor Ulrich, Mađarska, 7:00
PIXELS / PIKSELI Patrick Jean, Francuska, 7:00
SPRINGTIME BEAR / PROLEĆNI MEDVED Marina Nefedova, Rusija 6:15
DOG MEMORY / PSEĆA SEĆANjA Joao Morais Ribeiro, Portugalija, 15:00
SHADOWS INSIDE / SENKE IZNUTRA Moana Vonstadl, Nemačka, 5:57
WHY THE MOON DOESN’T HAVE A DRESS / ZAŠTO MESEC NEMA ODELO Shadiman Chavchavadze, Gruzija, 5:30
THE HUNGER / GLAD Vladimir Stanić, Srbija, 6:00
CRIMINAL / KRIMINAL Marcin Jazynski, Poljska, 4:00
LOGORAMA / LOGORAMA Francois Alaux, Herve de Crecy, Ludovic Houplain, Francuska, 16:05


TAKMIČARSKI PROGRAM III
ČETVRTAK 7. OKT, 18H

STRANGE INVENTION / ČUDNOVATI IZUM Dino Krpan, Hrvatska, 6:15
NOESIS / NOEZIS Sophie Klevenow, Nemačka, 3:40
SCARECROW / STRAŠILO Berin Tuzlić, BiH, 2:47
WATER STORY / VODENA PRIČA Daniel Suter, Švajsarska, 2:30
HANSEL AND GRETEL: THE TRUE STORY / IVICA I MARICA: ISTINITA PRIČA Goce Cvetanovski, Makedonija, 13:00
FRIDAY / PETAK Martin Tomori, Slovačka, 2:59
KINGDOM OF MIRRORS / KRALJEVSTVO OGLEDALA Mirela Srebrić, Srbija
MUTANT SEASON / SEZONA MUTANTA Jimmy Audoin, Delphine Chauvet, Francuska, 4:30
DANCE OF DEATH / PLES SMRTI Koni Steinbacher, Slovenija, 4:07
DOGS HAVE PREVAILED / PASJE DOBA Dejan Dabić, Zoran Stefanović, Srbija, 3:09
TAKE IT EASY / OPUŠTENO Cesar Diaz, Španija, 4:40
UP IN THE GALLERY / NA GALERIJI Tomislav Gregl, Hrvatska, 5:00
A GROWLING PILLOW / RIČUĆI JASTUK Antanas Janauskas, Litvanija, 3:26
VIDEOGIOCO A LOOP EXPERIMENT / VIDEO IGRA, EKSPERIMENT PETLjA Donato Milkyeyes Sansone, Italija, 1:25
THE RITUAL / RITUAL Zbigniew Czapla, Poljska, 5:30
PHOTOGRAPH OF JESUS / FOTOGRAFIJA ISUSA Laurie Hill, V. Britanija, 6:40
IL PASTICCERE / POSLASTIČAR Alberto Antinori, Adolfo di Molfetta, Giulia Landi, Eugenio Laviola, Italija, 6:35
MOBILE / MOBILNOST Verena Fels, Nemačka, 6:24


TAKMIČARSKI PROGRAM IV
ČETVRTAK 7. OKT, 20:30H

TRAM / TRAMVAJ Rozi Bekes, Mađarska, 5:40
HOW THE OWL APPEARED / KAKO SE SOVA POJAVILA Vasil Sakhvadze, Gruzija, 3:46
BABYLON TOWER / VAVILONSKA KULA Jelena Bešir, Srbija, 7:50
TWO STEPS BEHIND / DVA KORAKA IZA Paulina Maida, Poljska, 8:20
THE ESSENCE OF THE FORM ARHAUH! / SUŠTINA FORME ARHAU! Ana Jelić, Danska, 5:00
TATTOO / TETOVAŽA Adrian Cene, Bertrand Shijaku, Albanija, 4:00
WIND / VETAR Murat Kilic, Turska, 1:34
CLEAN CAROUSEL / ČIST RINGIŠPIL Andreas Bødker, Danska, 2:25
FELLINICITTA / FELINIĆITA Andrey Tsvetkov, Bugarska, 12:22
WALL OF SIGHS / ZID UZDAHA Dušan Kastelić, Slovenija, 4:00
ANNA BLUME / ANA BLUM Vessela Dantcheva, Nemačka-Bugarska, 9:02


TAKMIČARSKI PROGRAM V
PETAK 8. OKT, 20:30H

NO SLEEP WON’T KILL YOU / NESPAVANJE NE UBIJA Marko Meštrović, Hrvatska, 9:00
THE GREEK CRISIS EXPLAINED / GRČKA KRIZA RAZJAŠNJENA NOMINT, Grčka, 3:00
HAND OF GOD / BOŽJA RUKA Rune Eriksson, Norveška, 1:30
FRIDA & THE TIME BEFORE ME / FRIDA I VREME PRE MENE Meike Fehre, Nemačka, 7:00
THE VILLAGE / SELO Stelios Polychronakis, Grčka, 14:10
MILLHAVEN / MILHAVEN Bartek Kulas, Poljska, 7:00
POINT OF MOUTH / UGAO USANA Midhat Ajanobić-Ajan, BiH, 10:41
HAPPY NEW GLOBAL WARNING / SREĆNO NOVO GLOBALNO ZAGREVANjE Ubović, Srbija, 0:35
LOVE / LjUBAV Isabel Herguera, Španija, 8:20
DAY / DAN Asenath (Osi) Wald, Efrat Rubin, Izrael, 11:21
BEAST IN THE HOUSE / ZVER U KUĆI Neven Petričić, Hrvatska, 1:00
SUSHI BITCH / SUŠI KUČKA Simon Rogowski, Nemačka, 5:07
IN A FOREST / U ŠUMI Fons Schiedon, Holandija, 2:30



 
 
 
Za Vašu pažnju
 
Korešpodencija
Korešpodencija - je rađena prema tekstu Borislava Pekića, čiju dramatizaciju je radio Borislav Mihajlović Mihiz, a sve to u režiji Gorčina Stojanovića koji je u Zvezdara teatru prvi put režirao pre 20 godina....
 

NAGRADNA IGRA

Sve što treba da uradite je da nam pošaljete mail na: redakcija@kudazavikend.com Najbržih dvoje dobijaju po DVE ulaznice. U mailu navesti: Ime, Prezime, mesto i broj telef...

SRODNE TEME

“Hrabra Merida” prva na listama

Animirani film “Hrabra Merida” proteklog vikenda debitovao u Americi
...

Vesna Kracanović - Modni dizajn

Vesna Stanojković Kracanović se bavi dizajnom odeće od 2001. godine. Njen rad odlikuje višeslojnost, vanstandardna konstr...

Duo violina "Bellezza del Suno"

Marija Mihajlović i Jovana Trifunović diplomirale su na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi profesorke Fern Ra...